Darmowa dostawa od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak przechowywać skórzane torebki, by się nie niszczyły?

2022-10-14
Jak przechowywać skórzane torebki, by się nie niszczyły?

Nosząc na co dzień jedną lub dwie torebki, pozostałe modele powinniśmy odpowiednio przechowywać. Dzięki temu zadbamy nie tylko o porządek, ale przede wszystkim o nasze ulubione dodatki, które posłużą nam wiele lat. Jak przechowywać skórzane torebki i jakich błędów unikać?

Sprawdzone sposoby na przechowywanie torebek ze skóry

Skóra to materiał, który nie lubi wilgoci, ekspozycji na słońce i wysokich temperatur. Dlatego przechowując torebki, powinnyśmy upewnić się, że nie chowamy ich w pobliżu grzejnika. Należy także zabezpieczyć je przed działaniem promieni UV. Jeśli więc na przechowywanie torebek przeznaczyłyśmy przeszkloną witrynę, sprawdźmy, czy rano, wieczorem i popołudniu nie padają na nie promienie słońca.

Gdzie przechowywać skórzane torebki?

Skórzane torby najlepiej przechowywać w szafie lub garderobie. Nie należy jednak trzymać ich ściśniętych – po dłuższym czasie skóra się odkształci, a nawet pęknie. Dlatego wygospodarujmy odpowiednią ilość miejsca dla każdej torebki. Sprawdzonym sposobem na przechowywanie torebek ze skóry jest chowanie ich do pudeł, które wielkością odpowiadają gabarytom zawartości – pudło powinno być nieco większe, niż torebka, którą do niego wkładamy. Możemy także powiesić je w szafie. Miękkie torebki, a także torby listonoszki duże, worki czy aktówki należy wypełnić kulkami z gazet lub innym miękkim wypełniaczem. Uchroni to torbę przed utratą kształtu. Przed schowaniem torby należy także wyjąć wszystkie drobiazgi, które również mogą doprowadzić do odkształceń. Pamiętajmy również, że kosmetyki niekiedy się wylewają – fluid czy mgiełka zniszczą skórę i podszewkę.Torebek ze skóry z całą pewnością nie powinniśmy przechowywać w piwnicy i na strychu, jeśli panuje tam wilgoć. Pamiętajmy również, że skóra wchłania zapachy – unikajmy więc trzymania torebek w miejscach, do których dociera nikotynowy dym.

Jak przechowywać torebki, a jak tego nie robić?

Ważną wskazówką, jak przechowywać torebki, jest również ta, dotycząca zabezpieczenia metalowych sprzączek i innych twardych elementów. Jeśli wiemy, że po torebkę sięgniemy nie wcześniej niż za kilka miesięcy, warto tego typu części obwinąć papierowym ręcznikiem lub bibułką. Wzorujmy się na producentach, którzy w ten sposób zabezpieczają galanterię czy obuwie. Wiedząc, jak przechowywać torebki ze skóry, możemy tak zorganizować przestrzeń, by zapewnić im warunki, w których nie zniszczeją, nie odkształcą się, nie odbarwią i nie popękają. Po wyciągnięciu torby z szafy, garderoby czy pudła torba będzie prezentować się jak nowa.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 768 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Super!
2024-05-19
Jestem bardzo zadowolona
pixel